ششمین جلسۀ شورای عالی مرکز نشر دانشگاهی

 

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

   
   

_x000D_

 

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

ششمین جلسۀ شورای عالی مرکز روز یکشنبه ۲۶/۶/۹۱ ساعت ۱۸:۳۰ با حضور آقایان دکتر غلامعلی حداد عادل، حجه الاسلام دکتر حمید شهریاری و دکتر احمد خاتمی (اعضای منتخب شورا)، دکتر بهمن حاجی پور، رئیس مرکز نشر دانشگاهی و دکتر علی فرازمند معاونت پژوهشی تشکیل شد. آقای رامین دهقان مسئول سامانه نشر الکترونیک مجلات علمی کشور نیز برای ارائه گزارش مهمان جلسه بودند.

_x000D_

    پس از معارفه دکتر حاجی پور، ریاست محترم مرکز نشر به اعضای شورای عالی، ابتدا دکتر فرازمند گزارشی از وضعیت چاپ و نشر کتاب، مجلات و کلاسهای آموزشی مرکز ارائه کردند. سپس آقای دهقان در مورد وضعیت سامانه نشر مجلات عملی گزارشی دادند و دربارۀ اهداف این سامانه برای آینده با توجه به رهنمودهای ریاست مرکز توضیحاتی ارائه نمودند.

_x000D_

    دکتر حداد عادل با توجه به گرانی فوق­العاده کاغذ پیشنهاداتی جهت تمرکز مرکز به نشر الکترونیک مجلات و اطلاع ­رسانی مناسب برای آماده‌سازی این فضا تأکید کردند.

_x000D_

    دکتر شهریاری نیز بر نشر دیژیتال مجلات و انتشار آنها به شکل online و یا cd توصیه فرمودند و بر جلب حمایت وزارت علوم و دانشگاهها برای حمایت و استفاده از این سیستم تأکید کردند.

_x000D_

    از دیگر مباحث این جلسه گزارش ریاست محترم مرکز راجع به گسترش شبکۀ فروش محصولات مرکز نشر دانشگاهی توسط کارتهای اعتباری با واسطۀ بانک پاسارگاد، وضعیت سیستم­های شعف، سنم و آمال، برنامه­ ریزی برای برگزاری نمایشگاه­های فروش همزمان کتاب­های مرکز نشر دانشگاهی در تعدادی از دانشگاههای کشور و نیز عرضۀ کتاب با مخاطب عام مرکز نشر دانشگاهی از سوی مرکز به نهاد کتابخانه­ های عمومی بود، ایشان همچنین نظرات شورا برای مقابله با انتشار غیرقانونی و زیرزمینی کتابهای پرفروش مرکز را جویا شدند.

_x000D_

    همچنین در پایان جلسه جناب آقای دکتر بهمن حاجی پور خواستار توجه شورا و مساعدت در برقراری تخصیص بودجه درخور شأن و نیازهای مرکز نشر دانشگاهی شدند.

_x000D_

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *