يکشنبه 29 بهمن 1396 - 3 جمادي الثاني 1439 - 2018 فوريه 18
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82475
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1390 0:0
تعداد مشاهدات : 979

تفاهم نامه وزارت ارشاد و وزارت صنايع با هدف رفع مشكلات صنعت چاپ

معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در دومين همايش بانوان صنعت چاپ كشور از امضاي تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با وزارت صنايع و معادن در آينده اي نزديك خبر داد و گفت: اين تفاهم نامه در 10 بند تنظيم شده است كه اجرايي شدن آن بسياري از چالش ها و موانع موجود در صنعت چاپ را مرتفع مي سازد.

 به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، بهمن دري در اين مراسم که در روز (سه‌شنبه 23 فروردين ماه) در سالن اجتماعات پژوهشكده فرهنگ و معماري جهاد دانشگاهي برگزار شد، افزود: اين تفاهم‌نامه پيشنهادي از مدتي پيش به دفتر وزير صنايع و معادن ارسال شده بود كه خوشبختانه روز گذشته در تماس تلفني وزراي فرهنگ و ارشاد اسلامي و صنايع معادن اجرايي شدن آن اعلام شد.

وي با اشاره به يك رقمي شدن نرخ بيكاري در دولت نهم و دهم، ادامه داد: دولت در مسير توانمندسازي واحدهاي توليدي كوچك و نيمه بزرگ در تلاش است تسهيلات و وام‌هاي مختلفي را به صاحبان مشاغل اعطا كند.

دري افزود: در تعامل با بانك‌هاي عامل، اين وام‌ها از 50 ميليون ريال آغاز و تا سقف مشخصي به متقاضيان واجد شرايط اعطا خواهند شد.

وي با بيان اينكه "دولت در تلاش است اين وام‌ها و تسهيلات مناسب باشد"، يادآور شد: اين تسهيلات كم سود و كم بهره اند و يارانه‌هاي دولتي به عنوان حامي و پشتيبان آن هستند.

معاون امور فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخش ديگر سخنان خود، اين اقدامات را راهكاري براي اشتغال‌زايي در كشور دانست و گفت: تقويت ناوگان چاپ و چاپخانه‌هاي كشور يكي از اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است كه اميدواريم در سايه اين تسهيلات عملي شود.

به گفته دري، ايران بايد بتواند تا زمان تحقق ايران 1404، در زمينه‌هاي مختلف صنعت چاپ قدرتمند شده و سهم خود را در گردش مالي اين صنعت نسبت به ديگر كشورهاي منطقه افزايش دهد.

 


جستجو در فروشگاه :
نظرسنجـــی
از اطلاعات کدام بخش سایت بیشتر استفاده می‌کنید؟
از اطلاعات کدام بخش سایت بیشتر استفاده می‌کنید؟مراکز فروش
تهران ، خیابان دکتر بهشتی ، خیابان خالد اسلامبولی(وزرا) ،نبش کوجه دهم، شماره 50
021-88725954
تهران ، خیابان انقلاب، چهارراه وصال شیرازی،روبروی سینما سپیده، پاساژ خبیری
021-66404011
 
e@ecommerce@iup.ir