پنج شنبه 4 بهمن 1397 - 18 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 24
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82665
تاریخ انتشار : 12 مهر 1391 0:0
تعداد بازدید : 1013

نمایشگاه همزمان کتاب مرکز نشر دانشگاهی در دومین هفتۀ مهرماه

مرکز نشر دانشگاهی از سه­شنبه 4 مهرماه تا چهارشنبه 12 مهرماه، دومین نمایشگاه کتاب خود را در حوزه­های مختلف در دانشگاههای علامه طباطبایی، خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجایی، شهید عباسپور و خوارزمی برگزار کرد.

 

برگزاری همزمان نمایشگاه کتاب در دانشگاههای پایتخت را برای نخستین بار مرکز نشر دانشگاهی انجام داده است و تاکنون با استقبال کم­نظیر استادان و دانشجویان رشته­های مختلف روبه­رو شده است.

   به گفته دکتر محمد دبیرمقدم مدرس دانشگاه علامه طباطبایی، افزایش زمان برگزاری نمایشگاه نقش به­سزایی در بالابردن رضایتمندی دانشجویان و استادان خواهد داشت، زیرا با توجه به زمان برگزاری نمایشگاه در هفته­های آغازین مهرماه، فرصتی برای استادان فراهم می­شود تا با مراجعه به آنها، عنوانهای مختلف کتابها را به نحو شایسته­ و مطلوبی انتخاب و به دانشجویان معرفی کنند. بدیهی است که دانشجویان نیز به سهولت می­توانند منابع مورد نیاز خود را تهیه کنند.

     دبیرمقدم به دست اندرکاران برگزاری نمایشگاهها پیشنهاد کرد که بهتر است کتابهای حوزۀ علوم انسانی در فضایی مجزا مورد بازدید قرار گیرند.

    دکتر کاظم میقانی، مدرس دانشگاه خوارزمی نیز ضمن تقدیر از مرکز نشر دانشگاهی به خاطر برگزاری این نمایشگاه در برهه ای حساس از نوسان قیمت کاغذ و تخفیف مناسب برای کتابها، آن را حرکتی مناسب دانست و معتقد بود انجام چنین اقداماتی تنها از مرکز نشر دانشگاهی انتظار می رود.

     گفتنی است که به دلیل فاصلۀ زیادی که بین دانشگاههای خارج از تهران با دفاتر انتشارات و مراکز فروش کتاب وجود دارد، برگزاری نمایشگاه کتاب در سایر شهرستانها با استقبال دانشجویان روبه رو می شود و نمایشگاه کتاب مرکز نشر دانشگاهی در دانشگاه خوارزمی استان البرز نیز از این قاعده مستثنی نیست.

     گرچه هدف اصلی مرکز نشر تأمین حداکثر رضایت دانشجویان بود، اما حضورنیافتن سایر دانشگاهها در این نمایشگاه، انتقادی بزرگ از سوی دانشجویان بود. البته ناگفته نماند به دلیل دسترسی مرکز نشر دانشگاهی به کتابهای سایر دانشگاهها از طریق شبکه شعف (شبکۀ عرضۀ کتابهای دانشگاهی) برگزاری نمایشگاه در ابعادی وسیع تر، جزء برنامه های اصلی دکتر بهمن حاجی پور، ریاست مرکز نشر دانشگاهی است که در آینده ای نه چندان دور به اجرا درمی آید.

 

 


جستجو در فروشگاه :