چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 23
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82804
تاریخ انتشار : 30 تیر 1392 0:0
تعداد بازدید : 1017

«کتاب کارت» فعالیت خود را آغاز کرد

رئیس مرکز نشر دانشگاهی درباره طرح «کتاب کارت» گفت: هدف ما از اجرای این طرح گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان مردم، افزایش قدرت خرید و سهولت دسترسی به کتاب است.

بهمن حاجی‌پور رئیس مرکز نشر دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس؛ درباره فعال شدن خرید اینترنتی با «کتاب کارت» بر روی سایت مرکز نشر دانشگاهی توضیح داد: «کتاب کارت» یکی از خدمات ویژۀ مرکز نشر دانشگاهی است. هدف ما از اجرای این طرح گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان مردم، افزایش قدرت خرید و سهولت دسترسی به کتاب است.

وی خاطرنشان کرد: خرید اینترنتی با «کتاب کارت» طرحی است که با همکاری مرکز نشر دانشگاهی و بانک پاسارگاد برای تسهیل به دسترسی دانشجویان و اهالی کتاب طراحی شده است.

حاجی‌پور درباره ماهیت طرح «کتاب کارت» ابراز داشت: با اجرای این طرح کتاب‌های مرکز نشر و دانشگاهی را از طریق «کتاب کارت» با تخفیف ویژه در اختیار افراد قرار می‌دهیم؛ روند کار این گونه است که ما اساسا کتاب‌های مرکز نشر را به صورت اینترنتی با 10 درصد تخفیف عرضه می‌کنیم، اما فردی که «کتاب کارت» در اختیار دارد اگر کتابی که مطالبه می‌کنند پرفروش باشد، علاوه بر آن ده درصد معمول، 5 درصد هم تخفیف اضافه دریافت می‌کنند، کتاب‌های خوب فروش علاوه بر آن ده درصد، 10 درصد دیگر تخفیف دارند(مجموعا 20 درصد) و کتاب‌های متوسط فروش ما 15 درصد اضافه یعنی 25 درصد و کتاب‌های زیر متوسط 30 درصد تخفیف و کتاب‌های کم فروش 35 درصد تخفیف دارند.

رئیس مرکز نشر دانشگاهی ادامه داد: به لحاظ تخفیف این طرح قابل ملاحظه است، اما ویژگی مهم «کتاب کارت» این است که اولا به لحاظ زمانی بازه زمانی مشخصی ندارد و فرد می‌تواند مرتب کارت را شارژ کرده و مورد استفاده قرار دهد، این کارت عضو شبکه شتاب است.

وی گفت: طرح «کتاب کارت» را با کتاب‌های مرکز نشر دانشگاهی آغاز کرده‌ایم، اما در تلاشیم کتاب‌های سایر ناشران را بویژه با اولویت ناشران دانشگاهی، تجمیع کنیم تا در سراسر کشور بدون دغدغه، بعد مسافت، عدم دسترسی به مرکز و تهران علاقه‌مندان به راحتی بتوانند هر کتابی را که نیاز دارند در اختیار داشته باشند.

وی در پاسخ به اینکه در حال حاضر در بانک اطلاعاتی «کتاب کارت» چند کتاب گنجانده شده است، افزود: در حال حاضر هزار و 420 عنوان کتاب در این شبکه قرار دارد و در حال توسعه این شبکه هستیم تا آثار سایر ناشران را نیز وارد شبکه کنیم.

رئیس مرکز نشر دانشگاهی در پاسخ به این سوال که رونمایی از «کتاب کارت» در 17 اردیبهشت 92 در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صورت گرفت، از آن زمان این کارت فعال بوده یا خیر، اضافه کرد: فعالیت به یک معنایی وجود داشت، اما زیر ساخت‌ها از طرف بانک با مشکلاتی مواجه شد ولی با همکاری دوستان این مشکلات برطرف شد، چراکه استقبال خوب بود و حدود 10 یا 15 هزار کارت از سوی علاقه مندان تهیه شد.

وی درباره نحوه تهیه «کتاب کارت» تصریح کرد: علاقه مندان وارد وب سایت مرکز نشر دانشگاهی به نشانی www.iup.ac.ir شده، سپس برای ثبت نام «کتاب کارت» اقدام می‌کنند، مبلغ کتاب کارت 3000 تومان است، با اخذ این کارت هر فرد می‌تواند دائما از مزایای این کارت برای خرید کتاب استفاده کند.

حاجی‌پور درباره مزایا عنوان کرد: دارندگان کارت از تخفیف‌ها و تجمیعی‌ که سعی داریم از عمده ناشران دانشگاهی در سایت قرار دهیم استفاده خواهند کرد، بر این اساس افراد به راحتی می‌توانند پکیج‌های خود را تهیه کنند.

علاقه مندان می توانند از سه روش برای خرید «کتاب کارت» اقدام نمایند. و برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور تهیه «کتاب کارت» به سایت مرکز نشر دانشگاهی و یا با شمارۀ 88704420 تماس حاصل کنند.

یادآور می‌شود رونمایی از «کتاب کارت» در 17 اردیبهشت 92 در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور مهدی نژاد نوری، معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس مرکز نشر دانشگاهی و جمعی از مدیران برگزار شد.

 

 جستجو در فروشگاه :