چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 23
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82855
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 0:0
تعداد بازدید : 2406

انتشار ویراست سوم «رسم فنی عمومی»

مرکز نشر دانشگاهی، ویراست سوم کتاب «رسم فنی عمومی» اثر احمد متقی پور را راهی بازار نشر کرده است.

 

 

احمد متقی‌پور، مولف کتاب «رسم فنی عمومی» در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این باره اظهار کرد: ویراست نخست این اثر سال 1363 منتشر و هشت نوبت نیز تجدید  چاپ شد. استقبال کم‌نظیر مدرسان و دانشجویان از این اثر باعث شد که در سال 1378 ویراست دوم آن با نام «رسم فنی عمومی» و با تغییرات کلی چاپ شود.

وی ادامه داد: افزودن روش‌های جدید و مبحث برش‌ها در ویراست دوم، دلیل استقبال چشمگیر از این اثر بود، به‌طوری‌ که سال 1392 به چاپ بیستم رسید.

مولف کتاب «رسم فنی عمومی» عنوان کرد: استقبال از ویراست دوم، مرا به تهیه و تدوین ویراست سوم تشویق کرد. این ویراست با هدف رفع نارسایی‌ها، مباحث مختلف و تمرین‌های جدید ارایه شده است.

متقی‌پور در توضیح ویراست سوم این اثر بیان کرد: این کتاب به دلیل طرح تمرین‌های جدید و حساب شده، تمرین‌های تکمیلی و کلی و همچنین مشخص بودن تعداد خطوط برای تکمیل جواب ـ تست‌های متعدد و گوناگون، باعث تقویت و پرورش ذهن دانشجویان برای تجسم و تصور حجم‌ها و نقشه‌های صنعتی و بالا رفتن توانایی ابداع و اختراع آن‌ها خواهد شد.

وی اظهار کرد: «ترسیم‌های هندسی»، «استانداردهای نقشه‌کشی»، «تصویر»، «تجسم»، «تجزیه و تجلیل سطوح» ، «تجزیه و تحلیل اجسام»، «تصویر مجسم»، «تصویر مجسم ایزومتریک»، «تصویر مجسم دیمتریک» و «برش» عناوین بخش‌های مختلف کتاب «رسم فنی عمومی» را تشکیل می‌دهند.

مولف کتاب «رسم فنی عمومی» افزود: «روش تجزیه و تحلیل سطوح برای رسم تصویر سوم»، «نمایش تصویر مجسم ایزومتریک در جهات مختلف» و «رسم برش ساده با معلوم بودن دو تصویر» از جمله موضوع‌های مطرح شده در این اثر به شمار می‌آیند.

ویراست سوم کتاب «رسم فنی عمومی» با شمارگان سه هزار نسخه، در 398 صفحه و به بهای 220 هزار ریال از سوی مرکز نشر دانشگاهی منتشر شده است.

 

منبع:‌ كتاب ايران

 


جستجو در فروشگاه :