چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 23
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82857
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1392 0:0
تعداد بازدید : 1559

الزویر بالاترین جایزه نشر علمی را برد

الزویر ناشر شناخته جهانی مهمترین جایزه در زمینه کتاب های علمی را با انتشار کتابی درباره پدر علم کامپیوتر از آن خود کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پابلیشرز ویکلی، گروه داورانی متشکل از 14 داور از جمله ناشران صاحبنام، کتابداران و چهره‌های دانشگاهی جایزه آر.آر.هاوکینز را که به بهترین انتشارات علمی سال اهدا می‌شود، به انتشارات الزویر اهدا کردند.

انتشات الزویر برای انتشار کتاب «آلن تورینگ: آثار و دربرگیری کارهای او» به ویراستاری اس.بری کوپر و یان ون لیووین این جایزه را دریافت کرد. این جایزه در مراسمی که به مناسبت سی و هشتمین دور اهدای جوایز پروس در واشنگتن برگزار شد، به این ناشر تعلق گرفت.

جوایز پروس که با حمایت انجمن ناشران تخصصی آمریکا و بخش نشر دانشگاهی اهدا می‌شود، هر سال به انتشارات علمی در بخش‌های مختلف از نشر کتاب گرفته تا مقاله علمی، تعلق می‌گیرد.

کتاب «آلن تورینگ: آثار و دربرگیری کارهای او» که به مناسبت صدمین سال تولد آلن تورینگ منتشر شد، تجلیلی از زندگی این نابغه علوم ریاضی و علمی است. از این دانشمند بریتانیایی به عنوان پدر علم تئوریک کامپیوتر و هوش مصنوعی نام برده می‌شود.

این جلد شامل منتخبی از بیش از یک دوجین از مهمترین نوشته‌های تورینگ شامل نوشته‌ها، سخنرانی‌ها و مطالب منتشر شده توسط وی در فاصله سال های 1936 تا 1954 است. نقدها و تفسیرهایی از محققان و کارورزانی که دانش و زندگی آنها با زندگی و حرفه تورینگ متحول شد نیز در این کتاب جای گرفته است.
امسال برای ششمین سال برنامه پروس در جذب آثار شرکت کننده در این رقابت رکورد شکست و با شرکت 535 کتاب در این رقابت، تحقیقات مرجع، مقاله و تولیدات علمی الکترونیک در بیش از 40 بخش در این رقابت شرکت کردند.
امسال همچنین اولین سالی بود که یک ناشر تجاری موفق شد تا جایزه بخش فوق‌العاده را دریافت کند و هارپر کالینز برای انتشار کتاب «روشنایی کانزاس سیتی: خیزش و زمان چارلی پارکر» نوشته استنلی کروچ برای تمرکز بر انسان گرایی این جایزه را دریافت کرد.
برنده جایزه هاوکینز یک چک 10 هزار دلاری به عنوان جایزه دریافت کرد.
اِلزِویر از بزرگترین ناشران مطبوعات پزشکی و علمی جهان است. مرکز این مؤسسه در آمستردام است، در حالی که در آمریکا، انگلستان و دیگر کشورها نیز برنامه‌های علمی خود را پی می‌گیرد. سابقه کار این ناشر به سال 1580 باز می‌گردد.

 

منبع: خبرگزاری کتاب ایران

 


جستجو در فروشگاه :