شنبه 23 آذر 1398 - 15 ربيع الثاني 1441
اخبار مرکز

به مناسبت تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی/ رضا منصوری: همه با تأسیس مرکز نشر موافق بودند

روز 19 آذر، سالروز تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، برای جامعة دانشگاهی ایران معنا و مفهوم خاصی دارد. تعطیلی دانشگاه ها به دلیل حوادث سیاسی و بهره برداری های جناحی منجر به شکل گیری شورا و بازنگری در کار دانشگاه ها شد و برای ادامة فعالیت یا آغاز به کار این مجموعه علمی در کشور لازم بود منابعی جدید، علمی، بهتر از نظام پیشین و منطبق با اصول انقلاب اسلامی تدوین و تهیه شود. ازاین رو، مرکز نشر دانشگاهی به عنوان یک نهاد دولتی سنت «علمی نویسی» را پایه گذاری و درسنامه و کتاب علمی برای رشته های مختلف دانشگاهی از علوم پایه تا پزشکی و فنی و علوم انسانی تهیه و منتشر کرد. روایت دکتر رضا منصوری، معاون وزیر علوم در دوران اصلاحات، به دلیل حضور در هستة نخستین تشکیل مرکز نشر دانشگاهی دربارة خدمات این مرکز علمی و دانشگاهی می تواند ترسیم راه آیندة مرکز را هموار سازد.
ادامه خبر . . .

مرکز نشر دانشگاهی برگزار می کند:

نشست تخصصی "سبک در ترجمه" سخنران: استاد اسدالله امرایی یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸، ساعت ۱۶
ادامه خبر . . .

معاون پژوهشی نشر دانشگاهی خبر داد:

گروههای تخصصی بار دیگر آغاز به کار میکنند
ادامه خبر . . .

نشست تخصصی «ویرایش گزارش های پژوهشی» برگزار شد.

سومین نشست از مجموعه نشست های تخصصی «نشر دانشگاهی» با موضوع «ویرایش گزارش های پژوهشی» برگزار شد.
ادامه خبر . . .

با همکاری مرکز نشر دانشگاهی برگزار می شود: نشست

با همکاری مرکز نشر دانشگاهی برگزار می شود: نشست "جایگاه موسیقی در نظام تعلیم و تربیت" شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴ تا ۱۶

رئیس انتشارات دانشگاه شریف از مرکز نشر دانشگاهی بازدید کرد

رئیس انتشارات دانشگاه صنعتی شریف از مرکز نشر دانشگاهی بازدید و از انتشار ویراست جدید کتاب «فرهنگ فشرده شیمی و مهندسی شیمی» خبر داد.
آرشیو اخبار . . .

مبانی علم اقتصاد (ویراست سوم)

تغییرات محتوایی این ویراست عبارت‎است از: تكمیل كردن پیوست فصلهای چهارم و و پنجم كتاب و جابه‎جا كردن آنها به دنبالة این دو فصل. هدف از افزودن این دو پیوست كاملتر كردن مباحث اقتصاد خرد است. به این ترتیب استادان محترمی كه این كتاب منبع تدریس آنها برای اقتصاد خرد بوده اكنون آن را كاملتر خواهند یافت. در ابتدای هر فصل اهداف آن آمده است تا خواننده قبل از مطالعة فصل تصویری كلی از آنچه قرار است بخواند در ذهن خود تجسم كند. به منظور تسهیل در تحلیل، اقتصاد را از نظر موضوعی به دو بخش كلی، یعنی اقتصاد خرد و اقتصاد كلان، تقسیم می‎كنند. از این رو در این كتاب با توجه به این تقسیم‎بندی به مطالعة علم اقتصاد می‎پردازیم.

درآمدی به اقتصاد شهری (ویراست سوم)

بیست و سه سال از چاپ اول کتاب درآمدی به اقتصاد شهری تالیف دکتر سعید عابدین درکوش می‌گذرد. هدف این کتاب آشنا کردن دانشجویان رشته های اقتصاد، برنامه ریزی شهری ، شهرسازی و جغرافیای شهری با مسایل شهری از لحاظ نظری و کاربردی بوده است. از آنجا که در زمینه شهر و شهرنشینی و مسایل آن از یک سو و وضعیت و فناوری اطلاعات و ارتباطات از سوی دیگر تغییرات بنیادی رخ داده است مولف کتاب با تجدید نظر کلی در محتوای کتاب، آمار و ارقام آن را به روز کرده است. دانشجویان رشته های مرتبط با مسایل شهری و خوانندگان علاقمند با مطالعه این کتاب به آخرین اطلاعات و دستاوردهای علمی - تحقیقاتی و کاربردی این رشته دسترسی میابند.

روشهای ریاضی در فیزیك جلد اول (ویراست جدید)

روشهای ریاضی در فیزیك اكنون، پس از شش بار ویرایش، همۀ روشهای ریاضی را كه ممكن است دانشگران و مهندسان مشتاق در مقام دانشجو یا پژوهشگر تازه‌كار با آن روبه‌رو شوند گرد هم آورده است.
كتاب حاضر كتابی پیشرفته است كه در آن علاوه بر آنكه رابطه‌های ریاضی در قالب مثالهایی نمایش داده شده، اثبات آنها نیز تقریباً همواره ارائه شده است. قضیه‌هایی كه در این رهیافت مطرح می‌شوند به‌طور معمول به صورت عامترین فرضیات یافت نمی‌شوند، بلكه به تناسب كاربردهای محدودتری كه در فیزیك دارند ساخته و پرداخته شده‌اند. علاوه بر این، در این كتاب، بر مهارتهای حل مسئله نیز به عمد تأكیده شده است.
این كتاب در بیشتر دانشگاههای معتبر دنیا تدریس می‌شود و در آن مطالبی بیش از آنچه برای درس دو نیمسالۀ كارشناسی یا تحصیلات تكمیلی لازم است گنجانده شده است. كتاب حاضر برای دانشجویان رشتۀ كارشناسی، كارشناسی ارشد، و دكترای فیزیك و مهندسی نگاشته شده است. همچنین كتاب مرجع نیز معرفی می‌شود.
كتاب شامل هشت فصل با عنوانهای آنالیزبرداری؛ آنالیزبرداری در مختصات خمیده خط، و تانسورها؛ دترمینان و ماتریس، نظریۀ گروه؛ سریهای نامتناهی؛ تابعهای متغیر مختلط I-ویژگیهای تحلیلی، نگاشت؛ تابعهای متغیر مختلط II؛ و تابع گاما (تابع فاكتوریل) است. پیشگفتار در ابتدا و نمایه در انتهای كتاب گنجانده شده است.

آمار ریاضی و كاربردهای آن

کتاب آمار ریاضی جان فروند ایده‌آل برای دانشجویانی است که می‌خواهند با کمترین تعداد واحدهای درسی ممکن و تنها بر مبنای درسی در حسابان و با دقتی فراخور، با مفاهیم اصلی احتمال و آمار آشنا شوند و کاربردهای گسترده و عمیق علم آمار را تقریباً در همة شاخه‌های دانش بشری ملاحظه کنند. علاوه بر این، روانی عرضة مطالب، تعدّد مثالها، و تنوع تمرینها، این کتاب را به یک مرجع درسی جذاب برای مدرسان درسهای آمار و احتمال در رشته‌های ریاضی و مهندسی تبدیل کرده است و رسیدن کتاب به ویرایش هفتم در زبان اصلی، این میزان استقبال و ارزشمند بودن نظرات مدرسان و دانشجویان را در تغییرات مناسب برای مؤلفان به اثبات رسانده است. ترجمة حاضر که ترجمة ویرایش هفتم زبان اصلی است نسبت به ویرایش قبلی تغییرات فراوانی یافته است. طبیعتاً نیاز خیل عظیم دانشجویان ریاضی و مهندسی فارسی‌زبان را به کتابی مناسب و روزآمد به‌نحوی بیشتر و بهتر برآورده خواهد کرد و به‌علاوه به‌دلیل در برداشتن کلیة مطالب درسی مصوب در درسهای آمار ریاضی دانشجویان رشتة آمار، برای این دانشجویان نیز می‌تواند یک کتاب درسی ساده یا حداقل یک کتاب کمک درسی سودمند باشد.
جستجو در فروشگاه :