۱۱۸ کتاب هم آمد

 

_x000D_

 

_x000D_

در بانک اطلاعات خانه کتاب، آمار کتابهای ثبت شده، تازه‌های نشر، اطلاعات ناشران، کتابفروشان، صحافان و لیتوگرافی‌ها و غیره از سال ۱۳۵۷ تاکنون ثبت شده است. اطلاع‌رسانی از طریق این شماره رایگان است و هزینه‌ای برای تماس گیرنده ندارد.

_x000D_

«خانه کتاب» موسسه‌ای غیرانتفاعی و غیردولتی است که با هدف ارایه خدمات اطلاع‌رسانی در زمینه کتاب‌های منتشر شده در ایران از سال ۱۳۷۲ آغاز به کار کرده و پایگاه اینترنتی آن به منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات کتابها، در سال ۱۳۷۷ تاسیس شده است.

_x000D_

در بانک اطلاعات خانه کتاب نیز مشخصات کتابشناختی تمام کتابهای که در کشور منتشر می‌شود، به انضمام معرفی کوتاه، تصویر روی جلد و نیز تصور صفحات نخستین هر کتاب (تا قبل از متن اصلی) دو روز پس از اخذ مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این پایگاه ثبت شده است.

_x000D_

اطلاعات و راههای دسترسی به ناشران فعال کشور نیز در همین پایگاه قابل دستیابی است.علاوه بر اطلاعات کتابها و ناشران ، مجموعهای از بانکهای اطلاعاتی حوزه کتاب نیز در این موسسه تولید میشود که از طریق این پایگاه قابل دستیابی است.

_x000D_

این بانکها عبارتند از: «بانک نسخه‌های خطی ایران و برخی کتابخانه‌های جهان»، «کتابفروشی‌ها»، «چاپخانه‌ها»، «اهل قلم»، «کاغذفروشی‌ها»، «لیتوگرافی‌ها»، «صحافی‌ها»، «مراکز پخش کتاب»، «تصویرگران»، «طراحان گرافیست»، «ناشران الکترونیک» و «نمایندگان ناشران خارجی».

_x000D_

مخاطبان و افراد علاقه‌مند می‌توانند برای دسترسی به اطلاعات حوزه نشر به سایت خانه کتاب مراجعه کنند و با شماره ۹۰۰۹۰۰۳۰۰۰ تماس بگیرند. اطلاع‌رسانی از طریق این شماره رایگان است و هزینه‌ای برای تماس گیرنده ندارد واحد اطلاع‌رسانی خانه کتاب از ساعت ۸ تا ۱۶ پاسخگوی مراجعه کنندگان است.

_x000D_

 

_x000D_

منبع: خبرگزاري مهر

_x000D_

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *