بررسی ادبیات تطبیقی در کشورهای اسپانیایی‌زبان در نشست سوم ادبیات تطبیقی

 

_x000D_

_x000D_

 

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

سومین نشست از سلسله‌نشست­های ادبیات تطبیقی گرد محور ادبیات تطبیقی در کشورهای اسپانیایی‌زبان ۲۴ فروردین‌ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

_x000D_

این نشست که با سخنرانی دکتر علی فیض‌الهی و دکتر مریم حق‌روستا، از اعضای هیأت علمی دانشکده ادبیات و زبانهای خارجی دانشگاه تهران، همراه است پنج‌شنبه ۲۴ فروردین‌ 91 از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در تالار استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می­شود.

_x000D_

     سلسله‌نشست­های ادبیات تطبیقی با ریاست دکتر بهمن نامورمطلق، دکتر تهمورث ساجدی و دکتر اسماعیل آذر از تاریخ ۲۵ دی ماه ۹۰ آغاز شد و هدف از این نشست‌ها شناخت و بررسی وضعیت کنونی ادبیات تطبیقی در ایران و جهان و چشم‌اندازهای آن است. تاکنون، در ۲ نشست برگزارشده، جایگاه ادبیات تطبیقی در ادبیات روسیه با سخنرانی دکتر جان­اله کریمی، دکتر تهمورث ساجدی و آندرانیک سیمونی و در کشورهای عربی‌زبان با سخنرانی دکتر خلیل پروینی و دکتر هادی نظری‌منظم نقد و بررسی شده است.

_x000D_

    یادآوری می‌کنیم مجموعه‌نشست­های یادشده در واقع پیش‌همایشی از همایش اصلی ادبیات تطبیقی با عنوان «ادبیات تطبیقی در دهۀ کنونی و چشم‌اندازهای آن» است که به کوشش مرکز نشر دانشگاهی و با همکاری خانه هنرمندان ایران برگزار می­شود.

_x000D_

 

_x000D_

_x000D_

 

_x000D_

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *