رونمایی از کتاب روشهای طراحی

 

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

 

_x000D_

مراسم رونمایی از كتابهای طراحی صنعتی روز جمعه بيست و ششم آبان ۱۳۹۱ از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ بعدازظهر در محل باغ موزه آب برگزار خواهد شد.

_x000D_

این مراسم شامل دو بخش جداگانه خواهد بود: بخش اول؛ سخنرانی ناشران و دست‌اندركاران كتاب طراحی است كه به سخنرانی آقای دكتر سليمانی (مديرگروه طراحی صنعتی دانشگاه الزهرا و مدير انتشارات ژاله)، آقای دكتر علی فرازمند (معاون پژوهشی مرکز نشر دانشگاهی)، آقای ميردشتی (مدير انتشارات ميردشتی) و آقای ورپشتی (مدير انتشارات وارش) اختصاص خواهد داشت.

_x000D_

بخش دوم؛ تجليل از چهار كتاب ارزنده منتشرشده در يك سال گذشته خواهد بود. اين بخش با سخنرانی استاد ميرفندرسكی (فارغ التحصيل رشته طراحی صنعتی و نماينده سابق دفتر توسعه صنعت سازمان ملل متحد) و جلسه پرسش و پاسخ با حضور پديدآورندگان چهار كتاب يادشده همراه خواهد بود.

_x000D_

کتاب «روشهای طراحی» در سال ۱۹۷۰ توسط یكی از بنیانگذاران جنبش طراحی، جان كریستوفر جونز، نوشته شده و اثری ارزشمند است كه به زبانهای ژاپنی، رومانیایی، لهستانی، روسی، و اسپانیایی ترجمه شده است. این كتاب نخست روشهای سنتی مانند طراحی از راه ترسیم را بررسی می‌كند، سپس ۳۵ روش جدید را در اختیار قرار می‌دهد كه برای كمك به طراحان و برنامه‌ریزان ایجاد شده‌اند.

_x000D_

این كتاب، با توجه به ویژگیهایش، برای مهندسان، معماران، برنامه‌ریزان، معماران منظر، و همچنین طراحان داخلی، گرافیك، محصول، و صنعتی، طراحان نرم‌افزار و بسیاری دیگر قابل استفاده خواهد بود. این كتاب استثنایی برای آموزش مطالعات فرهنگی، فنّ‌آوری، و هرگونه پروژۀ خلاقی نیز مناسب است.

_x000D_

ضمناٌ در كنار اين مراسم كه با حضور استادان، دانشجويان، فارغ‌التحصيلان و علاقه‌مندان رشته طراحی صنعتی خواهد بود نمايشگاهی از آخرين كتاب‌های منتشرشده اين رشته نيز برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند كتاب‌های مورد نظر خود را با تخفيف مناسب خريداری كنند.

_x000D_

قابل ذكر است كه برگزاركنندگان اين مراسم از دوازده پديدآورنده ديگر كتاب كه مهم‌ترين كتابهای طراحی صنعتی را در چندین سال اخیر منتشر نموده‌اند نيز طی مراسمی تقدير به عمل خواهند آورد.

_x000D_

كتاب «روشهای طراحی» در ۳۹۷ صفحه، با بهای ۹۱۰۰۰ ريال به همت مرکز نشر دانشگاهی به چاپ رسیده است.

_x000D_

 به نقل از فصلنامه هنر و طراحی صنعتی چهارباغ

_x000D_

 

_x000D_

 

_x000D_

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *