محکومیت ترور دو استاد فرهیخته

کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بیانیه ای به مناسبت شهادت دکتر مجید شهریاری استاد دانشگاه شهید بهشتی آورده است: بار دیگر استکبار جهانی و ایادی مزدور آن آرمان‌ها و منافع ملی امت مسلمان ایران را نشانه گرفتند و در طلیعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه بر اوراق سیاه پرونده تبهکاری و خیانت خود افزودند و جنایت آفریدند.

دکتر دانشجو با یادآوری ترور دو استاد دانشگاه شهید بهشتی در روز دوشنبه ۸ آذر ماه شهید دکتر مجید شهریاری و دکتر فریدون عباسی را دو ستاره درخشان سپهر دانش و پژوهش و دو دانشمند والامقام عرصه تحقیقات کشور نام برده و افزوده است: متأسفانه اقدامات بی‌رحمانه و حرمت‌شکنانه تروریست‌ها با تجاوز و تعدی به حریم خانوادگی آنها منجر به شهادت جناب آقای دکتر مجید شهریاری استاد و عضو محترم هیئت علمی دانشگاه و مصدوم شدن جناب آقای دکتر فریدون عباسی استاد و عضو محترم هیأت علمی دانشگاه و همسران این دو شخصیت علمی گردید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: جامعه دانشگاهی کشور بار دیگر در آستانه ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر به سوگ می‌نشیند تا با آرمان‌های شهیدان به خون خفته و زنده خویش تجدید پیمان نماید و با تداوم خط سرخ شهادت و ایثار آینده روشن ملت خداجوی و مسلمان ایران را رقم زند و بر چهره سیاه دشمنان داغ ننگ و نکبت و نا امیدی بنشاند.

کامران دانشجو مصیبت از دست رفتن چهره پر تلاش عرصه پژوهش و تحقیقات علمی کشور دکتر مجید شهریاری را به حضرت ولیعصر(عج)، امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ریاست محترم جمهور، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و به عموم مردم سلحشور و حق‌شناس ایران اسلامی و بخصوص جامعه دانشگاهی کشور و بالاخص خانواده معزز آن استاد شهید تبریک و تسلیت گفت.

همچنین وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار صحت و سلامتی کامل دکتر فریدون عباسی و همسران محترمه این دو شخصیت علمی کشور که در جریان حملات تروریستی دوشنبه ۸ آذر ماه مصدوم شده اند از درگاه باری تعالی شد.

_x000D_

 مرکز نشر دانشگاهی نیز با محکومیت این حادثه تأسف‌بار اعلام نمود: که دشمنان اين ملت بايد بدانند هرگز نمي توانند با اقدامات تروريستي، مسير پر افتخار جهاد علمي پژوهشي ايران عزيز را متوقف کنند و پيشرفت هاي علمي بويژه دستيابي دانشمندان متعهد کشور عزيزمان به انرژي صلح آميز هسته اي، بيش از پيش چهره کريه دشمنان قسم خورده را به خاک مذلت می‌نشاند و خيل عظيم شاگردان آن اساتيد شهيد، با انگيزه اي قويتر وارد عرصه و ميدان جهاد علمي گرديده و شگفتي هاي خارق العاده‌اي را خلق خواهند نمود.

_x000D_

 مرکز نشر دانشگاهی ضمن عرض تبریک و تسليت شهادت این استاد فرهیخته، زنده یاد دکتر شهرياري، سلامتي استاد گرانقدر دکتر عباسي؛ را از خداوند متعال خواستار است.

_x000D_

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *