معرفی برترین ناشران حوزه علم در سال ۲۰۱۳

 

_x000D_

 

_x000D_

پایگاه اینترنتی «wischenbart» برترین ناشران سال ۲۰۱۳ حوزه علوم را معرفی کرد. در چهار ردیف نخست این جدول «پیرسون»، «رید الزویر»، «تامسون رویترز» و «ولترز کلوور» قرار دارند. چهار ناشری که جایگاه خود را نسبت به سال ۲۰۱۲ حفظ کرده‌اند.

اما انتشارات «راندوم هاوس» که در سال‌های ۲۰۱۲ در جایگاه پنجم قرار داشت، با سقوط سه پله‌ای در سال ۲۰۱۳ در ردیف هشتم جای گرفته و انتشارات «مک گروهیل» نیز مقام هفتمی خود را حفظ کرده است. 

«هاچت لیور» نیز از ناشرانی است که در سال ۲۰۱۳ با سقوط یک پله‌ای در جایگاه ششم جای گرفته است. انتشارات «گروپ پلنت» نیز با دو رتبه نزول نسبت به ۲۰۱۲ در رتبه هشتم این جدول نشست. 

دو رتبه انتهایی این جدول نیز تغییر چندانی نکرده و تنها دو ناشر مطرح جهان یعنی «اسکولاستیک» و «هلتزبرنک» در سال ۲۰۱۳ جای خود را با یکدیگر تعویض کردند. «اسکولاستیک» با یک پله صعود به رتبه نهم رسید و «هلتزبرنک» عنوان دهمین ناشر برتر سال ۲۰۱۳ جهان را از آن خود کرد. 

بنابر اعلام پایگاه اینترنتی «wischenbart» در سال ۲۰۱۲، گردش مالی صنعت نشر جهان افزون بر ۱۱۴ میلیارد دلار بوده است. 
 
۲۰ کشور نزدیک به ۹۳ میلیارد دلار از کل گردش مالی دنیا را به خود اختصاص داده‌اند. کشور‌هایی مانند ترکیه، چین،‌ هند و ژاپن از جمله‌ کشور‌های آسیایی موفق در حوزه نشر هستند.

_x000D_

 

_x000D_

منبع:‌ خبرگزاري كتاب ايران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *