گروه علوم زمین و محیط زیست

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

گروه علوم زمين مركز نشر دانشگاهي در سال ١٣٥٩ با عنوان گروه زمين‌شناسي و معدن و با مديريت دكتر حسين مهدي‌زاده راه‌اندازي شد كه اعضاي آن را دكتر عبدالمجيد يعقوب‌پور، دكتر ابراهيم‌ امين‌سبحاني، دكتر حسين نعمت‌اللهي، دكتر علي‌اصغر حسني‌پاك، دكتر كاظم سيدامامي، دكتر فيروز علي‌نيا و مهندس حسن مدني تشكيل مي‌دادند. از سال ١٣٦٥ تا ١٣٦٨ مديريت گروه بر عهدة دكتر بيژن اسفندياري بود كه حاصل فعاليتهاي آن دوره انتشار ٨ عنوان كتاب در بخشهاي زمين‌شناسي و معدنكاري است. اين گروه تا سال ١٣٥٧ آن‌چنان فعاليتي نداشت، تا اينكه به دنبال وقفه‌اي هفت ساله، با مديريت دكتر فريد مر، فعاليت خود را از سر گرفت، به گونه‌اي كه تا سال ١٣٨٣ سيزده عنوان كتاب منتشر كرد. _x000D_

     از تيرماه ١٣٨٣، گروه زمين‌شناسي به «گروه علوم زمين و محيط زيست» تغيير نام داد و مسئوليت اين گروه را دكتر سروش مدبري بر عهده داشتند. به اين ترتيب، گروه بار ديگر با حضور دكتر فريد مر، دكتر عبدالمجيد يعقوب‌پور، دكتر حسين زمرديان، دكتر احمدرضا ياوري، دكتر سروش مدبري و مهندس تاج‌الدين بني‌هاشم به كار خود ادامه داد كه از سال ١٣٨٦، با مستقل شدن گروه محيط زيست، فعاليت اين گروه به علوم زمين محدود شد.

_x000D_

    گفتني است كه از سال ١٣٨٣ تا پايان سال ١٣٨٩ سيزده عنوان ديگر از آثار مورد نظر گروه منتشر شد و علاوه بر اين تعدادي كتاب را در ‌دست طبع و نشر دارد. همچنين اين گروه مجوز انتشار مجلۀ علوم زمين‌شناختي را اخذ كرده است كه بزودي نخستين شمارة آن منتشر مي‌شود. هم‌اكنون گروه علوم زمين در شاخه‌هاي مختلف علوم زمين همچون زمين‌شناسي، جغرافياي طبيعي، سنجش از دور، هواشناسي، آبشناسي، اقيانوس‌شناسي، معدن و ساير علوم وابسته فعاليت دارد.

_x000D_

 

_x000D_
_x000D_


_x000D_

کتابها

_x000D_

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *