نمایشگاه همزمان کتاب مرکز نشر دانشگاهی در دومین هفتۀ مهرماه

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

_x000D_

 

_x000D_

برگزاری همزمان نمایشگاه کتاب در دانشگاههای پایتخت را برای نخستین بار مرکز نشر دانشگاهی انجام داده است و تاکنون با استقبال کم­نظیر استادان و دانشجویان رشته­های مختلف روبه­رو شده است.

_x000D_

   به گفته دکتر محمد دبیرمقدم مدرس دانشگاه علامه طباطبایی، افزایش زمان برگزاری نمایشگاه نقش به­سزایی در بالابردن رضایتمندی دانشجویان و استادان خواهد داشت، زیرا با توجه به زمان برگزاری نمایشگاه در هفته­های آغازین مهرماه، فرصتی برای استادان فراهم می­شود تا با مراجعه به آنها، عنوانهای مختلف کتابها را به نحو شایسته­ و مطلوبی انتخاب و به دانشجویان معرفی کنند. بدیهی است که دانشجویان نیز به سهولت می­توانند منابع مورد نیاز خود را تهیه کنند.

_x000D_

     دبیرمقدم به دست اندرکاران برگزاری نمایشگاهها پیشنهاد کرد که بهتر است کتابهای حوزۀ علوم انسانی در فضایی مجزا مورد بازدید قرار گیرند.

_x000D_

    دکتر کاظم میقانی، مدرس دانشگاه خوارزمی نیز ضمن تقدیر از مرکز نشر دانشگاهی به خاطر برگزاری این نمایشگاه در برهه ای حساس از نوسان قیمت کاغذ و تخفیف مناسب برای کتابها، آن را حرکتی مناسب دانست و معتقد بود انجام چنین اقداماتی تنها از مرکز نشر دانشگاهی انتظار می رود.

_x000D_

     گفتنی است که به دلیل فاصلۀ زیادی که بین دانشگاههای خارج از تهران با دفاتر انتشارات و مراکز فروش کتاب وجود دارد، برگزاری نمایشگاه کتاب در سایر شهرستانها با استقبال دانشجویان روبه رو می شود و نمایشگاه کتاب مرکز نشر دانشگاهی در دانشگاه خوارزمی استان البرز نیز از این قاعده مستثنی نیست.

_x000D_

     گرچه هدف اصلی مرکز نشر تأمین حداکثر رضایت دانشجویان بود، اما حضورنیافتن سایر دانشگاهها در این نمایشگاه، انتقادی بزرگ از سوی دانشجویان بود. البته ناگفته نماند به دلیل دسترسی مرکز نشر دانشگاهی به کتابهای سایر دانشگاهها از طریق شبکه شعف (شبکۀ عرضۀ کتابهای دانشگاهی) برگزاری نمایشگاه در ابعادی وسیع تر، جزء برنامه های اصلی دکتر بهمن حاجی پور، ریاست مرکز نشر دانشگاهی است که در آینده ای نه چندان دور به اجرا درمی آید.

_x000D_

 

_x000D_

 

_x000D_

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *