دسته‌بندی نشده

آیین تجلیل از سردبیران و مدیران مسئول نشریات علمی در پایگاه‌های معتبر بین المللی، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

مراسم تجلیل از سردبیران و مدیران مسئول نشریات نمایه‌شده در پایگاه‌های معتبر بین‌المللی در سالن همایش‌های بین‌المللی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز نشر دانشگاهی، در آیینی که روز شنبه 9 تیر 1403 در تهران در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی با همت معاونت پژوهش و فناوری وزارت عتف برگزار شد، از نشریات برتر بین‌المللی نمایه شده در اسکوپوس در بازه زمانی 1400 تا 1403 تقدیر شد.در مراسم تجلیل از سردبیران و مدیران مسئول نشریات علمی نمایه شده در پایگاه‌های معتبر بین‌المللی که در دانشگاه‌ شهید بهشتی برگزار شد، از دکتر حسن سودمند افشار، رئیس مرکز نشر دانشگاهی و رئیس انجمن علمی زبان و ادبیات انگلیسی ایران و سردبیر مجله انجمن(TEL)  مورد تقدیر قرار گرفت.

دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این آیین گفت: سردبیران و مدیران مسئول، خیران آموزش عالی کشور هستند. چرا که عمر و دانش و تجربه خود را صرف علم و نوآوری و توسعه و نشر علمی می‌کنند.

وی تأکید کرد: نشریات علمی پرچم‌های برافراشته ملی و بین‌المللی ما و باعث افتخار جمهوری اسلامی هستند، بنابراین نوع نگاه ما به نشریات، باید متفاوت باشد.

وزیر علوم با اشاره به تجربیات خود در کمک سردبیری یکی از نشریات اشپرینگر به سردبیران و مدیران مسئول توصیه کرد: عاشقانه برای این کار وقت بگذارید تا زودتر فرآیند داوری انجام و داده‌ها و یافته‌ها زودتر منتشر شود. گاهی اوقات دیر منتشر شدن مقالات سبب می‌شود که داده‌ها تبدیل به داده‌های دست‌دوم شوند.

در  این مراسم که اولین گردهمایی مدیران مسئول و سردبیران نشریات علمی کشور بود، دکتر صالحی، معاون پژوهشی وزارت علوم با تشریح آخرین وضعیت علمی کشور بر حرکت شتابان نشریات علمی در جهت نمایه‌سازی در پایگاه‌های معتبر بین‌المللی تأکید کرد و عملکرد وزارت علوم و دانشگاه‌ها را در دوره سه‌ساله اخیر بی‌نظیر و قابل‌مقایسه با کل فعالیت‌های انجام‌شده در طول سال‌های قبل ارزیابی کرد.

دکتر صمد نژاد ابراهیمی، مدیرکل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی و رئیس کمیسیون نشریات علمی کشور نیز در این آئین گفت: نشریات وزارت علوم ۱۶۰۰ نشریه را کمیسیون نشریات ارزیابی می‌کنند، گفت: اگر این مقالات در جهان دیده نشوند، کار خاصی انجام نداده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *