نشست و هم اندیشی صاحب نظران حوزه نشر

نشست و هم اندیشی صاحب نظران حوزه نشر و بازدید مهندس نصراله جهانگرد از مرکز نشر دانشگاهی


به گزارش روابط عمومی مرکز نشر دانشگاهی، روز چهارشنبه ۷/۶/۹۷ نشست مشترکی با حضور مهندس نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، چند تن از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور تبادل نظر پیرامون طرح بازآرایی مرکز نشر دانشگاهی در مرکز نشر برگزار گردید. دکتر حسین ابراهیم آبادی، رئیس مرکز نشر، در این نشست ابتدا گزارشی از سابقه ۳۸ ساله مرکز و عملکرد یک سال اخیر آن ارائه نمود و نیز از وضعیت بازار الکترونیکی نشر، تأمین محتوای الکترونیک برای دانشگاهها، همکاری میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و برنامه های آینده مرکز

 به گزارش دکتر ابراهیم آبادی، کارگروهی تحت عنوان کارگروه علمی کتاب و نشر (فرهنگ مکتوب) در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات راه اندازی شده است. تاسیس چنین کارگروهی به شناخت بیشتر و متقابل ناشران سنتی و الکترونیک و همچنین آشنایی بیشتر با صنعت نشر دنیا و ترویج نشر دانش و طراحی الگوهای جدید تولید و توزیع کتاب کمک می کند.

در ادامه مهندس فیزوزان، مدیرعامل شهر کتاب، با بیان اهمیت موضوع نشر دیجیتال و تأکید بر اهمیت تأسیس کارگروه مربوطه وظایف مشخص و جدیدی را برای چنین کارگروهی ارائه کرد و پیشنهاد برگزاری دوره های جدید و منظمی به منظور یادآوری حساسیت موضوع برای ذینفعان را داد. ایشان اظهار نمود با این روش می توان علاوه بر قانونگذاری برای کتاب دیجیتال، دائماً حس رقابت و جستجوگری ناشران و ذینفعان را تحریک نمود.
مهندس جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اذعان داشت از موازی کاری آثار علمی باید جلوگیری شود
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *